BlueberryPie (blueberrytulip) wrote,
BlueberryPie
blueberrytulip

Як правильно подорожувати до Міста Лева: нетуристичний Львів

Львів – це кава на площі Ринок і моторошні пейзажі Личаківського цвинтаря, розкішний вид з Ратуші і неймовірні схили Високого Замку, націоналістична «Криївка» і пікантне «Мазох-кафе»… Але то тільки початок. Справжній Львів відкривається лише коли звертати з проторених туристичних стежок і відступати від планів, знайомитись з випадковими перехожими і дослухатися їх порад :)Кава


Скільки львів'ян, стільки й думок, де варять найкращу каву.


Вірменка
Студент-архітектор Зеник вже не вперше показує місто приїжджим, та й сам він часто подорожує каучсерфінгом. Всі місцеві п'ють каву в "Вірменці", авторитетно стверджує він. Маленька непримітна кав'ярня знаходиться на вулиці Вірменській, неподалік від площі Ринок. Тут варять відмінну каву по-східному - міцну і з насиченим смаком. До кави пропонують безліч пляцок - пирогів, тортів та іншої випічки. Ціни тут теж "нетуристичні".


Світ кави
Перший заклад відкрився у 2004 році. Кілька років поспіль він отримував звання кращої кав'ярні року. Тут час ніби застиг -  така ж смачна кава і такі ж затишні, хоч і вже злегка потерті, маленькі дерев'яні столики. В теплу пору року добре сидіти на терасі, а в холодну - підійматися на третій поверх, де всього лише пару столиків, чудовий вид з вікна і рідко можна когось застати. Рекомендую спробувати фірмове морозиво в каві.


Кентавр
IT-шник і кавоман Ярослав прямо як в старі добрі часи призначає зустріч біля бібліотеки і веде пити «найсмачніше какао» в «Кентавр». Будівля на Площі Ринок, де знаходиться кав'ярня, була побудована в кінці XVI століття. Свого часу тут збиралася львівська богема, та й зараз часто заходить місцева молодь. Какао дійсно дуже смачне, а от страви кухні замовляти не рекомендують. Увечері добре сидіти за столиками прямо на вулиці, підставляти обличчя легкому вечірньому вітерцю та милуватися фонтанами, ратушею і вогнями нічного міста.

Меделін
За кращими кавовими коктейлями нас відправляють в «Меделін». Кава тут власного обмажування. Крім коктейлів є і класичні кавові варіації накшталт кави з ромом по-ямайськи. Усередині дуже затишно, особливо якщо пощастить зайняти зручний диванчик з яскравими подушками біля вікна.

На бамбетлі
Бамбетель - це така лавка-ліжко, на якій ви будете сидіти. За версією Ярослава, тут готують найсмачнішу каву по-східному. Вибрати дійсно є з чого - від класичної кави до кави з чорним перцем і мускатним горіхом, з лікером або абсентом, з какао і коньяком, з ромом і згущеним молоком... А ще тут дуже затишно - на столах в'язані серветки, стіни прикрашають старі радіоприймачі, всередині панує приємна напівтемрява, а ввечері запалюють свічки.

Наїдки

Грецьке бістро "Зорбас"
Невеликий заклад з грецькою кухнею, невисокими цінами і вражаючими порціями. У маленького сімейного бізнесу цього року ювілей – 10 років. Клієнти в бістро здебільшого постійні. Тут знають, що таке «нам як завжди», а в кінці трапези обов'язково пригощають молодим гранатовим вином. Раджу спробувати щось з фірмовими соусами, їх готують самостійно. А ще тут немає wi-fi, так що ... говоріть одне з одним! :)

За смаколиками варто вирушити до одного з фірмових магазинів «Світоч» та влаштувати собі квест по знаходженню цукерок, яких ти не бачив у рідному місті. Ще можна зайти в "Цукерню" за найосіннішим пляцком - з яблуками, масляним кремом та легкою коньячною ноткою. А у невеликому магазинчику «Чоколядка» на Староєврейській пригощають неймовірно смачними рулетами з марципаном, трюфелем і апельсином.

Прогулянки

Дім аля Ластівчине гніздо
По вулиці Генерала Чупринки знаходиться будинок, на який, як розповів Зеник, залипають всі місцеві архітектори. Зовні він нагадує Ластівчине Гніздо. Побудований на початку ХХ століття, будинок виконаний в псевдоготичному стилі з елементами венеціанської готики. І так, тут просто живуть люди.


Радянський дворик і двір загублених іграшок
По вулиці Князя Лева, в будинках під номерами 2 і 3, розташувались два надзвичайно атмосферних дворики. До іграшок радять приходити ввечері – так ніби моторошніше. Проте, слідуючи тій же логіці, в цей час туди зазвичай стікається більшість туристів. Тому або дочекайся самої ночі, або дезінформуй їх чимось на зразок таємного обряду ініціації в сусідньому дворі.
Радянський же дворик нагадує чи то барахолку, чи то склад театрального реквізиту. Тут є старі меблі, популярні в радянський час картини і тематичні плакати.

Стрийський парк
От ніби немає в ньому нічого такого особливого, але гуляти після заходу сонця тут неймовірно. На лавочках обіймаються останні спізнілі парочки, дерева зловісно вигинаються у світлі ліхтарів, а повітря пахне сумішшю вогкості і опалого листя.


Я не лікар, щоб виписувати рецепти, але мені здається, що правильно подорожувати до Львову – це нічого не планувати. Купити квиток та забронювати хостел. Відчути свободу і вдихнути можливості, що відкриваються. Звертати на незнайомі вулички і заглядати у під'їзди старих будинків, милуватися стертою тисячами ніг візерунчастою плиткою і скрипіти дерев'яними сходами, уникати супермаркетів і купувати продукти в маленьких магазинчиках з привітними продавчинями, вчитися переходити львівські дороги, нахабно переміщаючись прямо між машинами, і звикати до того, що місцеві рідко вмикають сигнал повороту... Відкривати для себе свій власний неповторний Львів!
[і російською мовою :)]

Львов - это кофе на площади Рынок и мистические пейзажи Лычаковского кладбища, роскошный вид из Ратуши и невероятные склоны Высокого Замка, националистическая «Крыивка» и пикантное «Мазох-кафе» ... Но это всего лишь начало. Настоящий Львов открывается только когда сворачиваешь с проторенных туристических маршрутов и отступаешь от планов, знакомишься со случайными прохожими и прислушиваешься к их советам.


Кофе

Сколько львовян, столько и мнений, где варят лучший кофе.

"Вірменка"
Студент-архитектор Зенык уже не впервые показывает город приезжим, да и сам он часто путешествует каучсерфингом. Все местные пью кофе в "Армянке", авторитетно утверждает он. Маленькая неприметная кофейня находится на улице Армянской неподалеку от площади Рынок. Здесь варят отличный кофе по-восточному – крепкий и насыщенный. К кофе предлагают множество пляцок – пирогов, тортов, пирожков и прочей выпечки. Цены тут тоже "нетуристические".


"Світ кави"
Первая кофейня открылась в 2004 году. Несколько лет подряд она получала звание лучшей кофейни года. Здесь время как будто застыло – точно такой же вкусный кофе и такие же уютные, хоть и уже слегка потертые, маленькие деревянные столики. В теплое время года хорошо сидеть на террасе, а в холодное - взбираться на третий этаж, где всего пару столиков, отличный вид из окна и редко кто-то сидит. Рекомендую попробовать фирменное мороженое с кофе.

"Кентавр"
IT-шник и кофеман Ярослав прямо как в старые добрые времена назначает встречу у библиотеки и ведет пить «самое вкусное какао» в «Кентавр». Здание на Площади Рынок, где находится кофейня, было построено в конце XVI века. В свое время здесь собиралась львовская богема, да и сейчас часто захаживает местная молодежь. Какао здесь действительно очень вкусное, а вот блюда кухни заказывать не рекомендуют. Вечером хорошо сидеть за столиками прямо на улице, подставлять лицо легкому вечернему ветерку и любоваться фонтанами, ратушей и огнями ночного города.


"Меделін"
За лучшими кофейными коктейлями нас отправляют в «Меделин». Кофе здесь собственной обжарки. Помимо коктейлей есть и классические кофейные вариации вроде кофе с ромом по-ямайски. Внутри очень уютно, особенно если повезет занять удобный диванчик с яркими красочными подушками у окна. 

"На бамбетлі"
Бамбетель – это такая лавка-кровать, на которой вам предстоит сидеть. По версии Ярослава, здесь готовят лучший кофе по-восточному. Выбрать действительно есть из чего – от классического кофе по-восточному до кофе с черным перцем и мускатным орехом, с ликером или абсентом, с какао и коньяком, с ромом и сгущенкой… А еще здесь очень уютно – на столах вязаные салфеточки, стены украшают старые радиоприемники, внутри царит приятный полумрак, а вечером зажигают свечи.


Еда


Греческое бистро "Зорбас"
Небольшое заведение с греческой кухней, невысокими ценами и внушительными порциями. Этому маленькому семейному бизнесу в этом году исполняется 10 лет. Клиенты тут по большей части постоянные. Здесь знают, что такое «нам как всегда», а в конце трапезы обязательно угощают молодым гранатовым вином. Советую попробовать что-то с фирменными соусами, их здесь готовят самостоятельно. А еще тут нет wi-fi, так что… говорите друг с другом!)

За сладким можно отправиться в один из фирменных магазинов "Світоч" и устроить себе квест по обнаружению конфет, которых ты не видел в родном городе. Еще можно зайти в "Цукерню" за самым что ни есть осенним пляцком – с яблоками, масляным кремом и легкой коньячной ноткой. А в небольшом магазинчике «Чоколядка» на Староеврейской продают неимоверно вкусные рулеты с марципаном, трюфелем и апельсином.

Прогулки


Дом аля Ласточкино гнездо
По улице Генерала Чупринки находится дом, на который, как рассказал Зенык, залипают все местные архитекторы. Внешне он напоминает Ласточкино Гнездо. Построенный в начале ХХ века, дом выполнен в псевдоготическом стиле с элементами венецианской готики. И да, здесь просто живут люди.


Советский дворик и двор потерянных игрушек
По улице Князя Льва, в домах номер 2 и 3, находятся два атмосферных дворика. К игрушкам советуют приходить вечером, это вроде как выглядит особенно зловеще. Однако, следуя той же логике, после заката туда обычно приходит большинство туристов. Поэтому либо дождитесь самой ночи, либо отвлеките их чем-то вроде ложных сведений о том, что в соседнем дворе проходит тайный обряд инициации.
Советский дворик напоминает то ли барахолку, то ли склад театрального реквизита. Здесь есть старая мебель, популярные в советское время картины и тематические плакаты. 

Стрыйский парк
Вот нету вроде в нем ничего примечательного, но гулять после заката здесь потрясающе. Когда на лавочках обнимаются последние загулявшиеся парочки, деревья зловеще изгибаются в свете фонарей, а в воздухе пахнет смесью сырости и опавшей листвы.


Я не врач, чтобы выписывать рецепты, но лучше всего путешествовать во Львов, ничего не планируя! Купить билет и забронировать хостел. Почувствовать свободу и вдохнуть открывающиеся возможности. Сворачивать на незнакомые улочки и заглядывать в подъезды старых домов, любоваться стертой тысячами ног узорчатой ​​плиткой и скрипеть деревянными ступенями, избегать супермаркетов и покупать продукты в маленьких магазинчиках с приветливыми продавцами, учиться переходить львовские дороги, нагло перемещаясь прямо между машинами, и привыкать к тому, что местные редко включают сигнал поворота ... Открывать для себя свой собственный неповторимый Львов!
Tags: автор собственной персоной, гастро-места, некулинарное, путешествия
Subscribe
 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 4 comments